تبلیغات
حجره 233 - فضای رفاقت هایمان چگونه است ؟
تاریخ : 1391/10/2 | 14:51 | نویسنده : اعیاع

حضرت امام خمینی بلند می شوند میروند به دیدن آقای شریعتمداری با آن همه مشکلاتی که او برای انقلاب بوجود آورد ولی امام خمینی خیلی راحت می توانندبه دیدار ایشان برونند در صورتی که آقای شریعتمداری به عنوان یک مجتهد روبه روی امام خمینی ایستاد . او حزب جمهوری خلق مسلمان را در مقابل انقلاب راه انداخت و چقدر ضد انقلاب زیر پوشش آن حزب قرار گرفت و آن قائله تبریز را در مقابل انقلاب راه انداختند ولی امام به دیدن او رفتند و فرمودند نه تنها دست مراجع بلکه دست طلبه ها را هم می بوسم.


در شرایطی که محبت و نرمی نسبت به همدیگر فراموش شود  خودمان هم از خودمان می ترسیم در حالی که یک ملت بزرگ که استعداد تحقق تمدن شیعه را دارد اصلا نبایددر قلبش نسبت به هم تهاجم داشته باشد و از فضای « رحماء بینهم » غفلت کند.

 فضای رفاقت های امروزی ما فضایی کاملا آغشته به رقابت و حسادت و...است فضایی که ذهن و فکر مارا به ذهنیت ها انداخته است و اندیشه مان را خسته و خالی از نوآوری کرده است زیرا با اوهام سنگین اینها هیچ وقت نمی توانیم با خدای لطیف ارتباط برقرار کنیم. در رفاقت ها اسیر ذهنیت و بدبینی و لجاجت و...شده ایم و این چنین شده  است که راه تنفس زندگی مان را بسته ایم و با دستان خودمان داریم خودمان را خفه می کنیم.

انقدر به هم محبت نداریم که در مقابل خطای همدیگر نرمی نشان دهیم تا از این طریق بتوانیم افق های عالی انسانیت را به دست آوریم زیرا در بستر رفاقت ها است که انسان زمینه رشد دارد ،  و در بستر دشمنی ها و کینه ها روح و روان انسان مشغول همان کینه ها خواهد شد.

موضوعات مرتبط: یار پسنید مرا
صلی الله علیک یاأباعبدالله
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب