تبلیغات
حجره 233 - رفاقت یا رقابت ؟
تاریخ : 1391/09/27 | 13:22 | نویسنده : اعیاع


پیامبر چطوری آن یهودی را در خودش ویران کرد؟

هر روز می آمد خاکستری که آتش داخلش بود روی سر مبارک پیغمبر می ریخت ، اتفاقا مریض شد و چند روزی نتوانست به کار خود ادامه دهد ، حضرت فرمودند این رفیق ما کجاست ؟ گفتند مریض است  ، گفتند به عیادتش برویم .

بیچاره وقتی متوجه شد رسول خدا بالای بسترش نشسته اند . از خجالت سرش را از زیر لحاف بیرون نیاورد و همان جا مسلمان شد .

" محبت از همه شمشیرهای تاریخ برنده تر است ، و اگر به دوستت محبت هدیه کنی به استواری همه کوه ها رسیده ای. "

حضرت امیرالمومنین می فرمایند: طوری عمل کن و آنقدر تواضع کن و فروتن باش که گویا تو بنده ی او هستی در این حالت دیگر میدانی برای وسوسه شیطان نمی ماند.نترس که حقیر می شوی این حیله شیطان است...
گاندی خودش می گوید من به ح س ی ن اقتدا  می کنم . وقتی گاندی را در زندان می کنند ، هیچ حرف نمیزند...در زندان شروع می کند یک جفت جوراب ببافد ، یک ژنرال انگیلسی هم مأمور او بود که شکنجه اش بدهد تا حرف بزند ، اما او در سکوت مطلق است و هیچ حرفی نمی گوید ، بدن او لخت بوده ، صبح یک سطل آب روی بدنش می ریختند و شلاقش می زدند ، عصر هم یک بار همین کار می کردند ولی او کاملا در سکوت بود ، بافتن جوراب ها تمام می شود همه منتظرند تا او حرف بزند ، دهان را باز می کند و به آن ژنرال می گوید : بفرمایید! این جوراب ها برای شماست ! فقط یه خواهش دارم از شما اینکه این جوراب ها را که بافته ام اجازه دهید خودم پایتان کنم ! ژنرال بیچاره آنچنان دگرگون می شود که جلوی گاندی ، قپه های ژنرالی خود را می کند و تماما مرید گاندی می شود....

حضرت به فرزند خویش فرمودند : فرزندم از سوار شدن بر شتری که تو را به مهلکه های ستیز می برد حذر کن ، ارتباطت با برادرنت ارتباطی مسالمت آمیز باشد آنقدر با برادرت و تندی هایی که می کند کوتاه بیا که گویا تو بنده ی اویی و او ارباب تو. تا بتوانید گنج نهفته محبت را از درون خود آشکار نمایید.

ما با غفلت از چنین توصیه هایی مثل خروس جنگی به جان هم افتاده ایم ، و در نتیجه تمام تنفس دینی و سیر به سوی معنویت در ما از بین رفته است ، بعد می گوییم کو آثار دینداری در بین افراد؟

براستی ما مگر پیرو اهل بیت نیستیم پس چرا خود را موظف به تبعیت از دستورعمل های آنان برای زندگیمان و رابطه هایمان نمی کنیم؟

ما رفاقت نمی کنیم بلکه اسیر رقابت شدیم و این چنین کینه را به جای محبت نشانده ایم و هیچ خیری از عوالم معنوی نمی بریم زیرا هر جا تاریکی باشد خبری از نور نخواهد بود و در سایه این کینه ها استعدادهایمان را به باد فنا داده ایم و ضرر است که برای هم حواله می کنیم و هرکداممان به جای اینکه عامل صعود هم باشیم سبب سقوط یکدیگر شده ایم و این چنین کرده ایم که با یگانه مطلق ، بیگانه گشته ایم!


موضوعات مرتبط: یار پسنید مرا
صلی الله علیک یاأباعبدالله
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب