تبلیغات
حجره 233 - ولایت فقیه نباشد ، طاغوت است!

بدون تشکیل حکومت وبدون دستگاه اجرا و اداره ، که همه جریانات و فعالیت های افراد را از طریق اجرای احکام ، تحت نظام عادلانه در آورد ،هرج و مرج و فساد اجتماعی و اعتقادی و اخلاقی می آید.

پس برای اینکه هرج و مرج و عنان گسیختگی پیش نیاید و جامعه دچار فساد نشود ، چاره ای نیست جز تشکسل حکومت و انتظام بخشیدن به همه اموری که در کشور جریان می یابد.

اگرچنانچه فقیه در کار نباشد ، طاغوت است. یا خداست یا طاغوت ، اگر امر خدا نباشد ، رئیس جمهور با نصب فقیه نباشد ، غیر مشروع است ،وقتی غیر مشروع شد ، طاغوت است؛اطاعت او ، اطاعت طاغوت است؛ وارد شدن در حوزه او ، وارد شدن در حوزه ی طاغوت است.

هدف تمام پیامبران ، کشاندن مردم به صراط مستقیم است و صراط مستقیم هم یعنی عبودیت؛ « وأن اعبدونی هذا صراط مستقیم »؛(یس 61) باید مردم را به عبودیت که همان صراط مستقیم است ، سوق دهید.

توحید عبارت از حاکمیت الله بر زندگی انسان ها...حاکمیت خدا به چیست؟ حاکمیت خدا به این است که قوانین الهی در جامعه جاری شود ، آن چیزی که قانون الهی است در جامعه اجرا شود ، نه قوانین خاص امریکا یا قوانین خاص شوروی یا قوانین غربی و قوانین بشری؛ قوانین با کتاب الله منطبق باشد.

از آنجا که حکومت اسلام حکومت قانون است ، قانون شناسان و از آن بالاتر دین شناسان ، یعنی فقها ، باید متصدّی آن باشند.

عقیده ی ما و اعتقاد به ولایت فقیه این را میگوید که همان حکومتی که متعلق به خدا بود و منتقل به پیغمبران و پیغمبر اسلام شد ، در (دوران غیبت) منتقل می شود به یک انسانی که طهارت و تقوا در حدّ عدالت داشته باشد؛ و....

ولایت فقیه یعنی حاکمیت انسانی که در تفکر و ایمان و ایدئولوژی حاکم بر جامعه ی خودش از همه بهتر وارد است و بهتر می شناسد.یک چنین کسی باید در یک جامعه حکومت کند؛ یک چنین انسانی می تواند این جامعه را به فلاح و نجات و به تکامل مادی و معنوی برساند...فقیه یعنی حاکمیت یک چنین انسانی ، یک منطق عقلانی پشت سرش هست؛یک استدلال محکم دارد.

حاکمیت چنین انسانی که حاکمیت یک نظامی یا حاکمیت یک سرمایه دار ، یا حاکمیت یک سیاستمدار حزبی حرفه ای ، چنین استدلالی را با خودش ندارد.

صلی الله علیک یاأباعبدالله
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب